تفاوت مودم با روتر در چیست؟؛ آشنایی با مودم و روتر!

 

اینترنت یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های بشر که بسیاری از کارهای انسان‌ها به آن وابسته است. از طریق اینترنت می‌توانید با دوستان و افرادی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید، بازی‌های آنلاین را تجربه کنید، کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید و غیره که می‌توانید برای آن از اینترنت استفاده کنید. برای وصل شدن به اینترنت نیاز به وسایلی دارید تا با سریع‌ترین زمان ممکن کارهای خود را انجام دهید.

 مودم و روتر یکی از مهم‌ترین تکنولوژی‌های دنیا است که می‌توانید از آن برای وصل شدن به اینترنت استفاده کنید. در این مقاله تفاوت مودم و روتر را برای شما بیان می‌کنیم تا به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی از آن‌ها استفاده کنید. پس اگر می‌خواهید با تفاوت مودم و روتر بیشتر آشنا شوید؛ تا آخر این مقاله همراه گامالوپ بمانید.

آشنایی با مودم؛ مودم چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

در اولین مرحله شما را با مودم و ویژگی‌های آن آشنا می‌کنیم. مودم مخفف modulator-demodulator به معنای سوارکننده یا پیاده‌کننده است. از مودم برای ارسال داده‌های دیجیتال از خط تفن به دیگر دستگاه‌ها استفاده می‌شود. در واقع مودم سیگنال‌های دیجتالی را به آنالوگ تبدیل می‌کند و موجب می‌شود تا شما به اینترنت وصل شوید. مودم‌ها انواعی دارد و به شکل‌های متنوعی می‌توان از آن‌های استفاده کرد. مودم‌های داخلی، مودم‌های خارجی، Pc card و غیره از انواع مودم‌ها است.

مودم‌های داخلی در گوشی، لپ تاپ، تبلت و غیره قرار دارد و به‌ صورت یک تراشه است. مودم‌های خارجی نیز به صورت دستگاهی در منزل و ادارات توسط افراد استفاده می‌شود. Pc card به‌صورت یک کارت اعتباری در لپ تاپ شما وجود دارد و شما می‌توانید از آن به‌ راحتی استفاده کنید.

لازم به ذکر است که گیمرها می‌توانند علاوه بر کسب اطلاعات درباره تفاوت مودم با روتر؛ برای خرید انواع اکانت قانونی ps4 به سایت گامالوپ مراجعه کنند.

آشنایی با روتر؛ روتر چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

حال نوبت به آشنایی با روتر و ویژگی‌های آن می‌رسد. روتر یا مسیریاب، تکنولوژی‌ای است که بسته داده‌ها را برای رسیدن به مقصدشان هدایت می‌کند. روتر بسیار تکنولوژی مهمی است و از آن استفاده‌های فراوانی می‌توان کرد. بسته‌های داده‌ها باید طبق آدرسی درست، به شبکه فرستاده شود.

 در واقع روتر یک آدرس ip به هر کدام از شبکه‌ها می‌دهد تا در هنگام ارسال داده مقصد و یا مبدا خود را بدانند. همچنین روتر شبکه محلی ایجاد می‌کند تا در صورت داشتن رمز عبور بتوانید به مودم وصل شوید. در واقع روتر بین مودم و دستگاه دیگر قرار دارد. ویژگی‌های روتر بسیار زیاد است و شما می‌توانید از ویژگی‌های آن را به‌ راحتی استفاده کنید.

لازم به بیان است که کاربران می‌توانند علاوه بر کسب اطلاعات درباره تفاوت مودم با روتر؛ برای خرید انواع اکانت قانونی از جمله خرید fc24 به سایت گامالوپ مراجعه کنند.

مقایسه مودم و روتر؛ تفاوت مودم با روتر چیست؟

در آخر نوبت به مقایسه تکنولوژی مودم و روتر می‌رسد. مودم و روتر تفاوت‌های فراوانی داشته و در عین حال با یکدیگر ارتباط بسیاری دارند. مودم سیگنال را از شبکه دریافت کرده و آن سیگنال را قابل فهم می‌کند. روتر داده‌های به‌دست آمده از مودم را به گوشی و تبلت و دیگر دستگاه‌ها ارسال کرده تا بدون هیچ مشکلی بتوانند از آن استفاده کنند. مودم دستگاهی است که می‌تواند بدون روتر کار کند اما روتر نمی‌تواند بدون مودم کار کند.

شما می‌توانید در کنار آشنایی با مقایسه مودم و روتر؛ برای خرید انواع پلاس اکسترا به سایت رسمی گامالوپ مراجعه کنید.

تفاوت مودم با روتر را در گامالوپ از دست ندهید!

در این مقاله به بررسی تفاوت مودم با روتر پرداختیم. همچنین هر کدام از ویژگی‌های مودم و روتر را برای شما بیان کردیم تا با این دو تکنولوژی بیشتر آشنا شوید. مودم و روتر برای وصل شدن شما به اینترنت وظایفی دارند که با همکاری یکدیگر به شما کمک می‌کنند.

تفاوت مودم با روتر را در گامالوپ دنبال کنید. گامالوپ بستری معتبر در حوزه خرید محصولات گیمینگ اعم از کنسول‌های بازی، خرید اکانت قانونی اسپاتیفای، خرید تلگرام پریمیوم، خرید گیفت کارت، خرید اکانت قانونی، خرید انواع هدفون گیمینگ و غیره فعالیت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر از محصولات گامالوپ از طریق شماره تماس 06152370253 و 09302227675 با کارشناسان سایت گامالوپ ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول:

مودم چیست؟

از مودم برای ارسال داده‌های دیجیتال از خط تفن به دیگر دستگاه‌ها استفاده می‌شود.

روتر چیست؟

روتر یا مسیریاب، تکنولوژی‌ای است که بسته داده‌ها را برای رسیدن به مقصدشان هدایت می‌کند.

تفاوت مودم با روتر چیست؟

مودم سیگنال را از شبکه دریافت کرده و آن سیگنال را قابل فهم می‌کند. روتر داده‌های به‌دست آمده از مودم را به گوشی و تبلت و دیگر دستگاه‌ها ارسال کرده تا بدون هیچ مشکلی بتوانند از آن استفاده کنند.

 

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در مونوبلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.